Pánské hodinky
Hledáte elegantní pánské náramkové hodinky černé barvy? Nebo pánské hodinky s hnědým koženým řemínkem? Či snad ručně natahované stříbrné hodinky? Ať už je vaše představa jakákoli, z naší nabídky kvalitních značkových pánských hodinek si určitě vyberete.
Hodinky pro muže – luxusní a cenově dostupnější, ve všech barvách
Swiss Military, Gant, Seiko, Citizen nebo Casio – IRISIMO vám nabízí hodinky více než 80 světových značek. Chtěli byste levné pánské hodinky? I takové zde najdete, ty nejlevnější lze totiž pořídit již od 400 Kč. V nabídce je také široká škála barev.Hledáte-li hodinky, které budete moci nosit ke všemu, můžete si vybrat černé nebo hnědé, ale v nabídce naleznete také modré, červené, žluté nebo dokonce růžové. Víte, na co byste se kromě značky, ceny a barvy měli zaměřit? Poradíme vám.
Pánské, sportovní, luxusní nebo natahovací hodinky – jak vybrat ty správné?
Typ strojku, speciální funkce nebo materiál náramku. Zde je 6 tipů, podobně jako u dámských hodinek, na co se zaměřit při výběru vhodných pánských hodinek.
1. Po směru hodinových ručiček nebo digitálně?
Na začátku byste si měli ujasnit, zda dáváte přednost ručičkám, nebo vám více vyhovují digitální číslice. Hodinky s ručičkami nabízejí tradičnější vzhled, zatímco digitální hodinky mají obvykle výhodu širšího spektra funkcí a větší odolnosti. V naší nabídce najdete nejen klasické pánské hodinky s ručičkami, ale také digitální hodinky. Možností jsou také kombinované hodinky, které mají klasické ručičky v kombinaci s digitálními číslicemi nebo pohodlné praktické chytré hodinky s jednoznačně nejširší nabídkou dalších funkcí.
2. Jaké funkce se vám budou hodit?
Sportujete často? Používáte navigaci? Chcete sledovat hladinu stresu nebo krevní tlak? Při výběru vhodných pánských hodinek pro sebe nebo svého blízkého se zaměřte také na funkce. Některé výrobky nabízejí např:
● 24hodinová volba,
● podsvícení,
● GPS,
● hloubkoměr,
● teploměr,
● stopky,
● možnost alarmu,
● hledání telefonu,
● bezkontaktní platby hodinkami,
● dotykový displej,
● přehrávání hudby.
Jednotlivé produkty mohou být také vašimi asistenty při konkrétních činnostech: mohou měřit vaši sportovní aktivitu, hladinu stresu, krevní tlak nebo srdeční činnost, být vaším golfovým trenérem nebo dokonce navigačním asistentem. Některé pánské hodinky, zejména ty chytré, lze také připojit k wifi nebo propojit přes Bluetooth s dalšími zařízeními.
3. Nezapomeňte na odolnost a vodotěsnost
Všimněte si také stupně odolnosti vůči různým vnějším vlivům, jako jsou nízké teploty, otřesy, magnetická pole nebo nečistoty a prach. Je pro vás prioritou, aby vaše pánské hodinky byly především vodotěsné? Různé hodinky mají také různý stupeň voděodolnosti – zatímco některé se ponořením do vody zničí, jiné jsou vhodné pro nošení v deštivém počasí i pro potápění nebo plavání.
4. Zaměřte se na typ stroje
Pamatujete si, jak váš dědeček natahoval hodinky, aby fungovaly? I ty máme, protože mechanické strojky s ručním nebo automatickým nátahem se postupně vracejí do módy. Nepotřebují žádnou baterii a pohyb jejich ručiček je plynulý.
V dnešní době jsou však nejrozšířenější tzv. quartzové hodinkové strojky, u nichž jsou ručičky pohybovány elektromotorem a fungují na standardní vyměnitelnou baterii. V případě běžné baterie je minimální životnost 2-3 roky, ale u kvalitnějších baterií to může být až 6 let. V solárních hodinkách se baterie dobíjí světlem a vydrží až 10 let. Jsou odolnější a méně náročné na údržbu, ale jsou zpravidla méně přesné a jejich vteřinová ručička přeskakuje.
Co se týče napájení, můžete si vybrat nejen hodinky s vyměnitelnou baterií, ale také s dobíjecí baterií (bezdrátově nebo pomocí kabelu USB). Mezi speciální možnosti však patří také hodinky se solárním nabíjením.
5. Všimněte si materiálu pouzdra, řemínku a sklíčka
Při výběru nezapomeňte zohlednit materiál pouzdra, řemínku a sklíčka. Materiál pouzdra si můžete vybrat z více než 15 možností – může být vyrobeno nejen z oceli, titanu nebo hliníku, ale také ze dřeva, keramiky a různých bioeko materiálů, jako je recyklovaný plast z oceánů.
Při výběru byste měli věnovat zvláštní pozornost odolnosti proti oděru a trvanlivosti materiálu. Pouzdro může mít také různé rozměry. Pokud si představujete menší hodinky, neváhejte a hledejte výrobky podle velikosti pouzdra v milimetrech.
Řemínek hodinek může být tradiční kožený, ocelový nebo plastový, ale najdete i syntetické, textilní nebo dřevěné řemínky. A brýle? Většina hodinek má minerální nebo safírové sklíčko, ale můžete vyzkoušet i akrylátové, hesalitové nebo Gorilla glass. I zde byste se měli ujistit, že sklo je vyrobeno z co nejodolnějšího materiálu a vydrží vám dlouho bez rozbití.
6. Vyberte si ten správný tvar
Rozdíl může být i ve tvaru – někteří lidé dávají přednost kulatému ciferníku, jiní už několik let nosí oválné nebo hranaté hodinky. Všímejte si také typu číslic, mohou být arabské, římské, indexové, žádné, vykládané diamanty nebo krystaly.
Máte jasnou představu, nebo stále váháte? Nabízíme více než 4,5 tisíce hodinek všech možných specifikací. Někde mezi nimi se určitě najdou takové, které si zamilujete.
...méně